WYCIECZKI JEDNODNIOWE

POWRÓT DO PRZESZŁOŚCI, CZYLI PARK DINOZAURÓW W ŁEBIE

Zapewne większość z Was oglądała film Spielberga- JURASSIC PARK. Żeby wrócić po części do tych pełnych grozy scen zapraszamy do pobytu w największym w Polsce, bo aż 20ha, Parku Dinozaurów- ŁEBA PARKU. Wizyta to niezwykła oraz fantastyczna przygoda w przeszłość, gdzie można spotkać trójwymiarowe gady naturalnej wielkości. ŁEBA PARK to nie tylko dinozaury. Możemy tu również odwiedzić: trzy place zabaw, Dino Kino, Grotę Bursztynową, przejechać się pojazdami Flinstonów, czy zmierzyć się z przeszkodami „małpiego gaju”.

SŁOWIŃSKI PARK NARODOWY – ŁEBA

Serdecznie Was zapraszamy do niezwykłego spaceru, z dala od szumu miasta, znakowanym szlakiem Słowińskiego Parku Narodowego w Łebie. SPN jest Światowym Rezerwatem Biosfery. Spacer obejmuje przejście do ruchomych wydm oraz Łąckiej Góry (ok. 12 km). Istnieje możliwość zamówienia (za dodatkową opłatą) jednej z dodatkowych atrakcji, czyli przejazdu wózkami akumulatorowymi, zwiedzenia Muzeum Przyrodniczego SPN oraz Wieży Widokowej Rowokół.

PARK EDUKACYJNY ZOO – EGZOTYCZNE ZOO

Nie macie pomysłu na wycieczkę klasową, a chcielibyście poznać największe węże świata? wziąć na ręce kilkumetrowego pytona tygrysiego? a może potańczyć z Dzidżejem – kakadu żółtoczubą? Jeśli lubicie pogawędki, to czeka na was także rozgadana ara araruna. Zoo – Egzotyczne Kaszuby to jedyna w okolicy wystawa egzotycznych zwierząt. Można tu zobaczyć rzadkie gatunki gadów, ptaków, ryb, ssaków i pająków z całego świata. Można dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat zwierzaków, wziąć, je na ręce, a nawet zrobić sobie zdjęcie z niektórymi okazami, skorzystać z placu zabaw i wybrać się do kina 2D lub 3D. Na zakończenie wycieczki ognisko.

SEA PARK SARBSK

Park Rekreacyjno- Edukacyjny Sea Park w Sarbsku, nieopodal Łeby, jest pierwszym parkiem związanym z tematyką mórz i oceanów, oraz historią i kulturą Pomorza w Polsce. Sea Park prezentuje karmienie fok i ich trening medyczny, podobny jaki odbywa się w fokarium na Helu. Kolejną atrakcją dla zwiedzających jest prehistoryczne oceanarium 3D z kinem 5D, w którym możemy stanąć ” oko w oko” ze stworami zamieszkującymi wody naszej planety miliony lat temu. Miejscem wartym odwiedzenia jest również park makiet zwierząt morskich. Znajdują się w nim naturalnych rozmiarów makiety ssaków, ryb i ptaków zamieszkujących morze i jego wybrzeże. W Sea Parku znajduje się także park miniatur przedstawiających latarnie morskie. Niestety kino 5 D jest dodatkowo płatne 12 zł za osobę (wraz z nauczycielami).

HEL

Bubas, Unda, Agata, Ania, Ewa i Fok to imiona przyjaźnie nastawionych do dzieci fok. Fokarium Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii UG to cieszące się ogromną popularnością miejsce, którego celem powstania było przede wszystkim wspomaganie ochrony fok i upowszechniania wiedzy o nich. Do tego jeden z punktów do wyboru: – latarnia morska w Helu, – latarnia morska w Rozewiu, – kaktusiarnia w Rumi, – grota w Mechowie, – Ferma strusi w Kniewie, – ognisko z kiełbaskami.

OCEAN PARK, CZYLI SPACER PO DNIE OCEANU…

Ocean Park to spotkanie z największymi wielorybami, przerażającymi rekinami, żółwiami olbrzymimi, przesympatycznymi delfinami, wesołymi orkami oraz czterdziestką innych zwierząt morskich i oceanicznych. Cała ekspozycja została starannie przygotowana przy zachowaniu szczegółów budowy i naturalnych rozmiarów wszystkich zgromadzonych okazów. Zwiedzanie Ocean Parku pozwoli na przyswojenie ciekawych informacji o żyjących w głębinach naszych oceanów rybach i ssakach w sposób lekki i przyjemny. W drugiej części wycieczki zapraszamy na spotkanie ze strusiem afrykańskim oraz innymi domowymi zwierzątkami. Istnieje możliwość poszerzenia oferty o ognisko z kiełbaskami.

ŚLADAMI SZLAKU BURSZYTNOWEGO

Rekonstrukcja Faktorii Handlowej i Międzynarodowego Szlaku Bursztynowego z okresu wpływów rzymskich w Pruszczu Gdańskim jest wyjątkowym przedsięwzięciem turystyczno-archeologicznym w skali całego kraju. Faktoria Handlowa, w skład której wchodzą: Chata Wodza – ekspozycja muzealna, Hala Targowa – miejsce spotkań z żywą archeologią oraz rekonstrukcje Chaty Bursztyniarza i Chaty Kowala, zostały pomyślane jako miejsce połączenia nowych technologii z bogactwem zabytków archeologicznych i pięknem bursztynowych eksponatów. Efektem tego przedsięwzięcia jest niezwykle interesujący obiekt, gdzie można zarówno odpocząć, jak i dowiedzieć się o życiu sprzed niemal 2 tysięcy lat.

SZYMBARK, CZYLI MAŁE ZAWIROWANIA GŁOWY

Zapraszamy Was do Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku, gdzie wspólnie z przewodnikiem poszukamy prawdziwe oblicze Kaszub. Dom do góry nogami, najdłuższa deska świata, Dom Sybiraka czy stół noblisty im. Lecha Wałęsy to tylko niektóre z atrakcji, które możemy tutaj zobaczyć. Następnie przeniesiemy się do: Ogrodu Botanicznego w Gołubiu lub Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie (do wyboru). Za dodatkową opłatą możliwość organizacji ogniska z kiełbaskami.

WDZYDZE KISZEWSKIE

Zapraszamy na wycieczkę do największego w północnej Polsce skansenu etnograficznego we Wdzydzach Kiszewskich. Istnieje możliwość za dodatkową opłatą wykupienia jednej lekcji i warsztatów muzealnych. Przykładowy program lekcji to: z języka kaszubskiego, w zabytkowej szkole, muzyczne narzędzia i instrumenty obrzędowe, toczenie naczyń na kole garncarskich czy malarstwo na szkle. Następnie wybierzemy się na integracyjne ognisko.

W KRAINIE KRASNOLUDKÓW

Naszych najmłodszych wycieczkowiczów zapraszamy do odwiedzenia KASZUBSKIEJ ALASKI, po której oprowadzi ich sama Królewna Śnieżka. Zapozna nas z małą farmą gdzie przygotujemy posiłki i nakarmimy zwierzątka. Zaprowadzi Nas do zaczarowanego namiotu tipi i przeprowadzi z nami gry i zabawy. Na zakończenie każde dziecko otrzyma swoje krasnoludkowe imię, odznakę oraz słodki poczęstunek.

Program również dla dzieci w wieku 2-3 lat!

SPŁYW KAJAKOWY NA POJEZIERZU KASZUBSKIM

Zapraszamy na 22 km spływ kajakowy rzeką Wdą. Szlak jest bardzo prosty i osiągalny nawet dla początkujących kajakarzy. Trasa zaczyna się w miejscowości Lipusz, natomiast swoje zakończenie ma we Wdzydzach Kiszewskich. Istnieje możliwość za dodatkową opłatą zorganizowania ogniska (8 zł/os.) lub wyjścia do Kaszubskiego Parku Etnograficznego (12 zł/os).

PORCELANA WCZORAJ I DZIŚ

Wizyta w warsztacie ceramiki Neclów w Chmielnie, gdzie poznamy dzieje wytwarzania niezwykłych kaszubskich wyrobów. Kolejnym punktem programu będzie zwiedzenie Zakładów Porcelany Stołowej „Lubiana” S.A. (od IV klasy), a także możliwość zakupu unikatowych produktów w firmowym sklepiku. Ognisko.

KASZUBSKI PARK MINIATUR W STRYSZEJ BUDZIE

W jednym miejscu, w jednej skali 1:25, możemy zobaczyć wierne kopie najbardziej charakterystycznych obiektów Kaszub, Polski i Świata. Przygotowane modele są wierną kopią najbardziej znanych obiektów – m.in.; kościołów, zamków, dworków i innych ciekawych budowli. Statua Wolności, Sfinks, Big Ben czy Krzywa Wieża w Pizie, twarze amerykańskich prezydentów wykute w skale, Chrystus z Rio, to tylko niektóre obiekty które znajdują się w parku. Program uzupełniamy o wizytę w Muzeum Ceramiki Neclów w Chmielnie.

BĘDOMIN I ŁUBIANA

Zapraszamy do pięknego dworku w Będominie, w którym urodził się twórca hymnu narodowego Józef Wybicki. Obecnie mieści się tam jedyne na świecie Muzeum Hymnu Narodowego. Kolejnym punktem programu będzie zwiedzenie Zakładów Porcelany Stołowej „Lubiana” S.A. (od IV klasy), a także możliwość zakupu unikatowych produktów w firmowym sklepiku. Ognisko.

ZWIEDZANIE OBOZU KONCENTRACYJNEGO W STUTHOFFIE

Zwiedzanie Obozu Koncentracyjnego w Stutthofie.

PAŁAC POD BOCIANIM GNIAZDEM W RUNOWIE

Zapraszamy do wyjątkowego miejsca na jeden z trzech bloków tematycznych: wioskę indiańską, survival lub wioskę westernową. W cenie ognisko z kiełbaskami.

KASZUBSKA ALASKA

Zapraszamy na przygody w Kaszubskiej Alasce. Zapewniamy wspaniałą atmosferę sprzyjającą wesołej zabawie. Zajęcia są prowadzone przez doświadczonych animatorów, instruktora jazdy konnej oraz instruktora sportu psich zaprzęgów.

Program do wyboru:
– Przygoda w Kaszubskiej Alasce
– Śnieżne psy
– Piknik w Kaszubskiej Alasce
Na koniec programu ognisko z kiełbaskami.

GNIEW I PELPLIN

Zamek w Gniewie jest jednym z najbardziej rozwijających się w Europie ośrodkiem krzewienia tradycji średniowiecznej. To nie tylko zabytek, ale także miejsce spotkań bractw rycerskich. W Pelplinie udamy się do Muzeum Diecezjalnego oraz katedry, które zasłynęły m.in. z Biblii Gutenberga

FROMBORK

Zespół katedralny na wzgórzu złożony z katedry i obwarowań katedralnych, otoczony budynkami dawnych kanonii z Bazyliką Archikatedralną Wniebowzięcia NMP i św. Andrzeja, Wieżą Radziejowskiego, Muzeum Mikołaja Kopernika oraz prywatną wieżą Kopernika.

MALBORK

Zwiedzanie Muzeum Zamkowego w Malborku z przewodnikiem. Możliwe atrakcje dodatkowo płatne:

– Pelpin (Bazylika Katedralna Wniebowzięcia NMP i Muzeum Diecezjalne)- 10 zł/osoba
– Tczew (Muzeum Wisły oraz Centrum Wystawienniczo-Regionalne Dolnej Wisły)- 10 zł/osoba
– Pruszcz Gdański (kościół parafialny pw. Podwyższenia Krzyża Św.)- 10 zł/osoba
– Dinopark w Malborku – 15 zł/osoba
– Park Linowy „Jumpy Park” w Malborku- 16 zł/osoba

TORUŃ

Zwiedzanie toruńskiego Starego Miasta z przewodnikiem: Dom Kopernika (z zewnątrz), kościół śś. Janów, krzywa wieża, Piernikowa Aleja Gwiazd, przedmurza. Program można poszerzyć o jeden lub dwa punkty (dodatkowo płatne):

– zajęcia w Muzeum Piernika- 9,5 zł/osoba,
– seans w Planetarium- 8 zł/osoba,
– zwiedzanie w Orbitarium- 6 zł/osoba,
– zwiedzanie w Planetarium i Orbitarium- 12 zł/osoba,
– zwiedzanie Domu Kopernika- 8 zł/osoba,
– zwiedzanie obserwatorium astronomicznego prowadzonego przez pracowników naukowych UMK- od 10 zł/osoba,
– spektakl w Domu Legend Toruńskich- 8,5 zł/osoba

BISKUPIN – GNIEZNO – WENECJA

Zapraszamy do zwiedzenia Muzeum Archeologicznego w Biskupinie, gdzie poznamy dzieje naszych przodków. Następnie wybierzemy się na Wzgórze Lecha, na którym znajduje się katedra gnieźnieńska wraz ze słynnymi drzwiami z XII wieku. Na koniec zwiedzimy Muzeum Kolei Wąskotorowej.

OLSZTYN

Olsztyn to stolica a zarazem największe miasto województwa warmińsko- mazurskiego. Zapraszamy do zwiedzania miasta z przewodnikiem, obserwatorium astronomicznego, a także seans w planetarium astronomicznym.

TRAVELCOMFORT
Joanna Pługowska
80-209 Chwaszczyno, ul. Jadwigi 9
NIP: 589 179 21 39

Nr konta w ING Bank:
49 1050 1764 1000 0090 7824 6536

POLITYKA PRYWATNOŚCI

Biuro Obsługi Klienta
(czynne pn-pt godz. 8:00-16:00)
80-299 Gdańsk-Osowa
ul. Kielnieńska 178
tel. /fax: (+48) 58 551 45 44
email: biuro@travelcomfort.pl

Paweł Pługowski: (+48) 502 995 951 - przewozy
Joanna Pługowska: (+48) 501 802 345 - wycieczki